Az új évtől napi 6 óránál hosszabban is dolgoztathatják az embereket képernyő előtt
Egy rendelet törölte az eddigi korlátozást.
Egy rendelet törölte az eddigi korlátozást.
A YouTube azt szeretné, hogy senki nem vigye túlzásba a videózást. A korábbi kettő mellé most egy újabb védelmi vonalat építenek az alkalmazásba.
Továbbra is minden rendben van a gyerekekkel – jelentette ki Douglas Downey, az Ohiói Állami Egyetem szociológusprofesszora egy tanulmány kapcsán, melynek keretében azt vizsgálták, hatással van-e a képernyők előtt töltött egyre több idő a kiskorúak szociális képességeire, társadalmi kapcsolataik alakulására.
Az iPhone-tulajdonosok is hajlamosak túlzásba esni, ha telefonhasználatról van szó. Tim Cook szerint a problémát ők is érzékelik, de másokkal ellentétben az Apple tesz is ellene.
Már napi hét óra monitor előtt töltött idő után is látszik, hogy a kisgyermekek agyának külső rétege változik. Hogy ez mit jelent, még nem tudni, de az amerikai orvosok azt mondják, a kicsik inkább ne is üljenek képernyő elé.
Naponta legfeljebb 1-2 órát szabadna csak a különböző készülékek képernyői előtt tölteniük a gyerekeknek szórakozás céljából – írta friss közleményében a texasi székhelyű Amerikai Szívtársaság, rámutatva, hogy, ha a fiatalok túl sok időt töltenek képernyőnézéssel, akkor hozzászokhatnak az ülő életmódhoz, ami súlygyarapodáshoz és elhízáshoz vezethet.
A közvélekedés részét képezi, hogy a társadalom meghatározó része “egész nap csak a képernyő előtt ül”, legyen az tévé, számítógép vagy éppen mobil. Egy most nyilvánosságra hozott adatsor szerint azonban a magyarokra ez nem annyira igaz.